Yeni sezon ürünler ile birlikte glt promosyon 10'binlerce ürün seçeneği ve modelini siz kurumsal müşterileri ile buluştururken ürünleri satın aldıktan sonra nasıl baskı yapıldığını promosyon ürünlerinizin mümkün olan en etkin şekilde sunmanızı sağlamanıza ve baskı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Günümüz promosyon ürünlerine yönelik en popüler baskı teknikleri yöntemleri şu şekildedir;


Promosyon Ürünlerinde Tampon Baskı

Günümüzde Tampon baskı; plastik, metal, cam, silikon, seramik ve(ya ) ahşap promosyon ürünleri üzerine uygulanabilir. Kurumsal  Logo ve yazılar ürüne transferi sağlanarak görüntü ürün üzerine gönderilir ve bozulmadan son teknoloji cihazlarla promosyon ürünün üzerine işlenir. Günümüzde en yaygın kullanılan baskı işleme yöntemidir.


Promosyon Ürünlerinde Lazer Baskı

Promosyon ürünlerde başta metal yüzeyler olmak üzere cam, ahşap deri ve pleksiglass ürünlere lazer ışığı ile yansıtma yapılarak yapılan iz bırakma yöntemidir. İz bırakma yönteminde malzemenin yapısına göre markajlama ve(ya) kısmi oyma yapılmaktadır.


Promosyon Ürünlerinde Serigrafik Baskı


Baskı altı malzemesi üzerine aktarımın yapıldığı bu basım tekniğinin en etkin özelliği, promosyon ürünlerine yapılan baskı tekniklerinden basımı yapılamayan ve(ya) zor basımı yapılan değişik türdeki malzemelerin (metal, taş, cam ve kumaş) üzerine baskı yapılmaktadır. Özet olarak promosyon ürünlerde sıvı ve gaz formundaki hemen hemen her şeye baskı yapabilen bir teknik olup  baskı kalıplarının ana maddesi plastik, metal ve ipek kılcal dokulardan oluşmakta olup dokulardaki sıklık baskı kalitesine etki eder.


Promosyon Ürünlerde UV Baskı

UV (ultraviole) baskı yönteminde güneşte solmama özelliği ön plana çıkmakta olup ürünün kurumasının normal zamanında yapılması kullanılan boyadan dolayı güneşten solma gibi baskıya zarar veren nedenler ortadan kalkar. Baskı malzemesi kesinlikle su gibi maddelerden etkilenmeyip ofset baskı ile basılan malzemelere oranla daha dayanıklıdır.


Promosyon Ürünlerinde Kabartma Baskı Yöntemi

Promosyon ürünün baskı kalıbı kurumun logosunun formatında metalden meydana gelmektedir. Promosyon ürünü makineye konarak ısı ve basınç methodu ile ürüne istenilen baskının şekli verilir.